Tvorba / Work

The Ponder Heart

 

  

 

 

 

 

The Ponder Heart / Dobrák Dan

Režie: Martha Coolidge
Hrají: Peter MacNicol, Boyce Holleman, JoBeth Williams, Jenifer Lewis, Angela Bettis, Victor Slezak, Brent Spiner, ....

Internet Movie Database
USA 2001

V pondělí 15. října byla na stanici PBS odvysílána série s názvem "The Ponder Heart". Jedná se o adaptaci na oceněnou novelu spisovatelky Eudory Wellty z roku 1953. Režie se ujala Martha Coolidge, která mj. režírovala filmy "Out to Sea" a "Introducing Dorothy Dandridge", do kterých, stejně jako do dramatu "The Ponder Heart" obsadila Brenta.

Příběh pojednává o bohaté rodině Ponderů a odehrává se ve městě Clay Country, ve státě Mississippi. Hlavním hrdinou je strýc Daniel, kterého ztvárnil známý herec Peter MacNicol (Ally McBeal). 

Dorris Grabney - postava, kterou hraje Brent Spiner
Dorris Grabney je advokátem ve věci Mississippi proti Danielu Ponderovi, v záležitosti předčasné smrti jeho manželky Bonnie Dee Peacock-Ponder. 

Ctižádostivý oblastní advokát Dorris Grabney, úhlavní nepřítel rodiny Ponderů, obviní Daniela z vraždy. Rodinný advokát DeYancey "Tadpole" Clanahan, však zahájí obhajobu, a tak začne jedno z překvapujících líčení v americké beletrii - líčení s výsledkem, který by zmátl i Perry Masona. 

Úryvek z páté kapitoly knihy:
Strýc Daniel hovořil k Peacocksům, ale potom jsem uviděla, jak se jeho tvář rozzářila, jako kdyby zaznamenal nějaký objev. Jednalo se o advokáta Dorrise R. Gladneyho. Dlouhý, černý kabát, černé šle, výrazný nos, a na jeho malíčku diamand, větší než můj, ale ne z poloviny tak drahý, jako můj. Jeho chůze byla pomalá, ale vstával a sedal si rychle, jako všichni Gladneyové. Všichni známe lidi, kteří stále, kvůli něčemu spěchají! ... Několikrát prošel pokoj nahoru a dolů, aby ukázal, že je zde a malou Peacocksovou pohladil po hlavě, ale ta se ani trochu neusmála. 

(Pozn.: Jméno postavy, bylo oproti knižní, změněno z Gladney na Grabney.)

Informace o dramatu na stránkách PBS zde
Informace o dramatu na stránkách IMDb.
Odkaz na kompletní seznam herců zde
Informace o Brentově roli v originálu zde.

 

 

 S c r e e n s h o t y

 
   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 
 

Nahoru
Up

(Datum uveřejnění na internetu: 02.12.02; počet obrázků 47)

Eileen thank you very much for this collection! Link on Eileen homepage.

Tyto obrázky pocházejí ze sbírky Eileen a jsou zde prezentovány s jejím svolením! Prosím, nepoužívejte je na svých stránkách bez jejího vědomí!
(These pictures are from the Eileen collection and are here with her permission! Please don't use them on your pages without her consent!)