Tvorba / Work

Phenomenon

 

  

 

 

 

Phenomenon  (Fenomén)
Režie: Jon Turteltaub
Scénár: Gerald DiPego

Hrají: John Travolta, Kyra Sedwick, Forest Whitaker, Robert Duvall, David Gallagher, ..., Brent Spiner, ...
Žánr: komedie/drama
USA 1996
123 min.
Premiéra v ČR: 3.10.1996

Dojemný příběh o obyčejném automechanikovi Georgovi (Travolta), který během oslavy svých sedmatřicátých narozenin za zvláštních okolností získá nadpřirozené schopnosti. Tyto schopnosti mu umožňují naučit se za pár hodin španělsky, pohybovat předměty, vycítit zemětřesení, zachránit život malému chlapci a rozkódovat armádní šifru a zrušit tak vojenské cvičení na nedaleké letecké základně. Jediné, co se mu však stále nedaří, je zapůsobit na jeho tajnou lásku Lace, která se obává dalšího milostného zklamání a tak odolává jeho nesmělým pokusům o dvoření. Zpočátku tento film vypadá jako romantická komedie, ale ke konci je to dost smutný příběh, u kterého nejeden divák uroní slzu. 

Brent se ve filmu objevil jako Dr. Bob (poté, co je George zatčen agenty FBI když rozkóduje vojenské šifry), který ověřuje zda George opravdu disponuje vyjímečnými schopnostmi. 

 

 

 S c r e e n s h o t y   a   f o t k y

 
   
 

   
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
 

Nahoru
Up

(Datum uveřejnění na internetu: 02.12.02; počet obrázků 26)

Eileen thank you very much for this collection! Link on Eileen homepage.

Tyto obrázky pocházejí ze sbírky Eileen a jsou zde prezentovány s jejím svolením! Prosím, nepoužívejte je na svých stránkách bez jejího vědomí!
(These pictures are from the Eileen collection and are here with her permission! Please don't use them on your pages without her consent!)