Tvorba / Work

Introducing Dorothy Dandridge

 

  

 

Introducing Dorothy Dandridge  (Černá Carmen Dorothy Dandridge)
   
Režie: Martha Coolidge
Hrají: Halle Berry, Brent Spiner, ... 
USA 1999

Skvěle natočná biografie herečky a zpěvačky Dorothy Dandridge, kterou přesvědčivě ztvárnila výborná Halle Berry. Příběh je bohužel smutný. Dorothy byla talentovaná, krásná, ale její pleť nebyla bílá. Být černoškou (i když krásnou) a chtít dobýt Hollywood přinášelo jen samé překážky. Pak ovšem přišel průlom - díky Earlu Millsovi (Brent Spiner), který upřednostnil její pěvecký talent, před hereckým. Následovalo natáčení filmů a také Carmen, role, která ji proslavila a za kterou byla jako první černoška nominována na Oscara. Avšak úspěch netrval dlouho, Dorothy se rozešla s Millsem, z jednoho nešťasného manželství se vrhala do dalšího, její dcera skončila v ústavu a měla dluhy. Jediný, kdo ji v této těžké době znovu pomohl byl Mills a nebýt její tragické smrti, mohla být konečné šťastná.

Bližší informace v Internet Movie Database (včetně odkazů na obchody "Amazon" v USA, Velké Británii a Německu).

Drama je z produkce stanice HBO. Na naší stejnojmenné české kabelové televizi jsme ji měli možnost vidět s českým dabingem v premiéře v roce 2001.

 

 

 S c r e e n s h o t y

 
   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie 1 - Galerie 2 - Galerie 3

 

Nahoru
Up

(Datum uveřejnění na internetu: 27.10.02; počet obrázků 23)

Eileen thank you very much for this collection! Link on Eileen homepage.

Tyto obrázky pocházejí ze sbírky Eileen a jsou zde prezentovány s jejím svolením! Prosím, nepoužívejte je na svých stránkách bez jejího vědomí!
(These pictures are from the Eileen collection and are here with her permission! Please don't use them on your pages without her consent!)