Tvorba / Work

Independence Day

 

  

 

 

(I thank "The Bill Pullman Fan Page"
for using this two pictures on my site)

Independence Day (Den nezávislosti) K dostání také VE VIDEO PŮJČOVNÁCH
  
Režie: Roland Emmerich
Kamera: Karl Walter Lindenlaub
Hudba: David Arnold
Hrají: Will Smith, Jeff Goldblum, Bill Pullman, Mary McDonnell, .. , Brent Spiner, Judd Hirsch, ...

Ofic. stránky filmu - bohužel již neexistují - Produkční společnost - on-line hra ID4 - Seznam fandovských stránek v Yahoo!
České stránky - obrázky, anketa, ... - Domovská stránka Dr. Okuna - bohužel již neexistuje  

USA 1996 - 142 min. (VHS, DVD)

Filmový trhák roku 1996. Obrovská reklama, skvělé herecké obsazení (Jeff Goldblum, Will Smith, Bill Pullman), poutavý děj, spousta počítačových triků a hlavně dobrý konec (bohužel ne pro roli BS).

Existence celého lidstva je ohrožena. Země stojí, tváří v tvář, invazi vyspělých mimozemšťanů, kteří mají v plánu vyhladit její obyvatele. Boj za "nezávislost" se zdá být prohrán, když mimozemská plavidla zniční největší města po celém světě a všechny pokusy, včetně atomové bomby selžou. Avšak, nebyli by to Američané, aby na něco nepřišli ;-), přesněji televizní technik David Levinson (Jeff Goldblum), který mimo jiné odhalil tajemství mimozemského kódu a pilot stíhačky Steven Hiller (Will Smith). Oba nasedají do kosmického "talíře" a vydávají se do "mateřského" plavidla mimozemšťanů, aby vyřadili štíty na lodích kolem celé Země. Na Zemi se mezi tím připravují letci, včele s prezidentem USA Thomasem J. Whitmorem (Bill Pullman) k rozhodujícímu útoku.

Brent měl tu "čest", si v tomto velkofilmu zahrát. Jeho ztvárnění potrhlého Dr. Okuna v "Oblasti 51" je prostě nezapomenutelné. Objevil se sice jen v několika záběrech, ale přesto byl super! Dr. Brakish Okun je vědec, jak "vyšitý" - dlouhé šedivé vlasy, roztržitý, nosí brýle, a v době největší krize se rozplývá nad reakcemi "čudlíků" na kosmickém "talíři", poté co se na oběžné dráze objevili mimozemšťané a začali likvidovat lidstvo. Pod jeho vedením také probíhá pitva  mimozemšťana, kterého sestřelil Hiller. Bohužel se "ufon" probudí k životu a pořádně "zdevastuje" laboratoř (i tým lékařů). Samotného Dr. Okuna pak využije ke komunikaci s  prezidentem. Doktor je po celou dobu "rozhovoru" držen chapadly pod krkem a "připlácnut" na skle laboratoře. Bohužel, v této scéně Dr. Okun umírá. Nechápu, proč nemohl přežít!

Zajímavosti: 
Film "Independence Day" vyšel v USA na DVD s názvem "Independence Day - Special Edition" a obsahuje vystřiženou scénu s Dr. Okunem, jak hlavní hrdiny zasvěcuje do "tajného výzkumu".

Bližší informace v Internet Movie Database (včetně odkazů na obchody "Amazon" v USA, Velké Británii a Německu).
    

 

 

 F o t k y

 
   

 

* *

 

Tváří v tvář prezidentovi  Po boku prezidenta 1 Po boku prezidenta 1 "Hej, chcete je vidět?" Sestřelený "ufon" Právě probíhá pitva

 

     

 

Příprava na "konec" Škrcení mimozemšťanem No comment ;-(      
  (Kliknete-li na obrázek levým tlačítkem myši, zobrazí se v plné velikosti). Snímky označené " * " jsou z také z ID4 Movie CD Encyclopedia.
   

Z ID4 Movie CD Encyclopedia

 
    
                     
  

 

    

    

 

  

S c r e e n s h o t y

 
   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

   

 

 

     

Galerie 1 - Galerie 2        

 

Nahoru
Up

(Datum uveřejnění na internetu: 02.12.02; počet obrázků 20)

Eileen thank you very much for this collection! Link on Eileen homepage.

Tyto obrázky pocházejí ze sbírky Eileen a jsou zde prezentovány s jejím svolením! Prosím, nepoužívejte je na svých stránkách bez jejího vědomí!
(These pictures are from the Eileen collection and are here with her permission! Please don't use them on your pages without her consent!)