Tvorba / Work

Star Trek: Generations

 

  

 

STAR TREK: GENERATIONS  VE VIDEO PŮJČOVNÁCH
(STAR TREK: GENERACE)
   
Režie: David Carson
Kamera: John Alonzo
Hudba: Dennis McCarthy
Hrají: herci z TNG, William Shatner, Malcolm McDowell, Whoopi Goldberg, Walter Koenig, James Doohan, ..

Star Trek Generations Home Page - obrázky, animace, audio a video záznamy; STAR TREK: Generations - scénář v AJ
  
USA 1994; 118 min. (VHS, DVD)
 
Díky poruše časoprostoru se setkává James T. Kirk s Jean-Luc Picardem, aby společně zabránili šílenému doktoru Soranovi v uskutečnění jeho návratu do úkazu zvaného "Nexus". Nexus je místo, ve kterém se sny stávají skutečností a kde neexistuje smrt. Bohužel, při této misi tragicky, ale hrdinsky umírá kapitán Kirk.

Generace je prvním celovečerním filmem s posádkou TNG. Film se může pyšnit spoustou  nečekaných, zajímavých a počítačově velmi kvalitních momentů, jako například nouzové přistání Enterprise NCC-1701-D na planetě Veridian III, Nexus, ... . Ani Dat (Brent) rozhodně nepřišel zkrátka. Po nevydařeném pokusu o vtip se rozhodne k vážnému kroku, požádá Geordiho o nainstalování emočního čipu, který pro něho sestrojil Dr. Nooniang Soong. Následně prožívá své první opravdové emoce a přes menší, nebo spíše větší potíže jich nakonec prožije okolo 261!

Zajímavost:  
Na TrekDnes (zdroj Section31) byly, a stále některé z nich jsou, ke stáhnutí soubory ve formátu DIVX s vystřiženými záběry z tohoto filmu. Jsou zde i tři záběry s Datem. Jedná se o scénu, jak Data schazuje Dr. Crusherovou do vody v domnění, že se jedná o skvělý vtip; dále Datovo velmi "intenzivní" prožívání prvních "opravdových" emocí (tato verze byla vystřižena pro sexuální podtext) a Datovo samovyšetřování u Dr. Crusherové na ošetřovně. 
 
Poznámka: Souboy jsou ve dvou velikostech, plná ze Secton31 a zmenšená, avšak i přesto zabere mnoho času při stahování. Jejich dost špatná kvalita je způsobena špatnou originální kazetou, ze které byly grabovány.

Bližší informace v Internet Movie Database (včetně odkazů na obchody "Amazon" v USA, Velké Británii a Německu).

 

 

Odkazy / Links

 

  

  
- fotogalerie / photogallery (přímý odkaz na mé stránky o Datovi / direct link to my Data pages)
- screenshoty / screengrabs (přímý odkaz na mé stránky o Datovi / direct link to my Data pages)
  

Nahoru
Up