Biografie / Biography

Víte, že ...

 
   

  

 Ze soukromí - Star Trek - Ostatní tvorba - PC a internet - Cestování - Ostatní

  

  

Z Brentova soukromí

Brentovi předci pocházejí z východní Evropy!!!!!!!!! (dle informací z Fedconu 8 v Bonnu) 

Mezi Brentovými příbuznými není už žádný další herec, zato prodavači ano.

Brent se narodil 2. února 1949 (ve středu) jako Brent Jay Spiner. Ve skutečnosti se jmenuje Brent Mintz, ale když se začal zajímat o role, zdálo se mu, že Spiner bude znít lépe. Mintz je jméno jeho nevlastního otce a Spiner jméno jeho skutečného otce.

Když byl malý, jeho oblíbený televizní pořad byl seriál "I love Lucy".

Nejoblíbenější Brentův komik je Jerry Lewis.

Jaho mladší hrál baseball. Jednou se jel podívat do Dearbornu na hru Tygrů, byl však zklamán stávkou.

Je krátkozraký. Zřejmě za to může jeho časté sledování televize v době dětství i dospívání, kdy sledoval až 3 filmy denně!

Brent má výrazný nos a v určité době uvažoval o tom, že si ho nechá chirurgicky upravit. Měl totiž hodně poslechových zkoušek v Los Angeles, ale role mu unikaly. Domníval se, že musí existovat nějaký důvod, proč role nezískává. Potom se na sebe jednoho dne díval v televizi a usoudil, že jeho nos moc dobře nevypadá. Setkal se proto s uznávaným hollywoodským plastickým chirurgem, který má velké zkušenosti s celebritami. Na konzultaci se ho Brent ptal na zmenšení svého nosu. Doktor mu na to odpověděl: "Ale vy máte velký nos." V diskusi ho doktor od této operace odrazoval. Řekl mu, že operace by nezměnila jen jeho nos, ale celý vzhled jeho obličeje a on by z toho byl nešťastný. Brent viděl obrázky před a po operaci jiných pacientů a uvědomil si, že měl doktor pravdu. Chirurg přišel přibližně o $4000, ale Brent získal cennou zkušenost. A pak přišla role Data, kde tvar a velikost jeho nosu tolik nevadila.

Na vysoké škole obdržet titul "the Nerd King", což se dá přeložit, jako "král šprtů". Herec a spolužák Brenta, Randy Quaid se musel spokojit pouze s titulem "the Nerd Prince" - "princ šprtů". 

Jeho oblíbená role na universitě se jmenovala "Schylock" v Shakespearově hře "Merchant of Venice" (Kupec benácký).

Oblíbené televizní show: I Love Lucy, Cheers, Seinfeld, The X-Files, Twilight Zone a Larry Sanders Show.

Nemá žádná domácí zvířata. Zato jeho přítelkyně (Loree McBride) má tři psy (zlatého retrievera a dva barnesovy horské psy), se kterými Brent tráví hodně času.  

Na conu v roce 1996 prohlásil, že stále doufá v to, pokud mu to čas dovolí, že vstoupí do kongresu za stát Texas. 

Když mluví o něčem, co se týká Loree, používá výrazy, jako "our house - náš dům, our backyard - náš dvůr, our dogs - naši psi".

Začátek Brentova normálního dne: vstane, posnídá, zacvičí si, a tak dále - stejně, jako kdokoliv jiný.

Brent má rád čokoládu, ale také pivo.

Brent nemá potíže s udržením své váhy, což jak se domnívá, je věc genetická. Avšak v době, kdy se natáčel film "The Ponder Heart" na Mississippi, problémy s váhou měl, protože všechno jídlo, co zde jedl bylo smažené. Po návratu musel držet dietu, aby se vrátil ke své optimální váze. 

Vlastní dvě auta. Černý Mercedes (info z roku 1995-1999) a stříbrnou Toyotu (info z roku 1998). Jeho přítelkyně Loree vlastní Bronco.

Brent zásadně neodpovídá na otázky týkající se jeho soukromého života. Jediná možnost, jak se fanoušek může něco dozvědět, je, když se Brent sám rozpovídá. ;-)) 

Ani Brentovi se nevyhnuly diskuse "fanoušků" o jeho sexuálním životě. V interview nazvaném "Spiner Speaks", kde si reportér s Brentem pročítal stránky věnované právě Brentovi, došlo i na toto téma. Brent četl odstavec, kde se psalo o tom, že se na webu objevovaly dohady o jeho sexuálním životě. Brent k tomu řekl. "Upřímně řečeno, je to tak nudné téma. Proč se lidi starají o to, s kým lidi spí? Setkal jsem se s Judy Garlandovou, když mi bylo 16 let a fotku s ní mám v obalu alba "Ol' Yellow Eyes Is Back" a to lidem stačí, aby si mysleli, že jsem gay. Nejsem, ale když si to lidé chtějí myslet, dobře, je to část tajemna. Někteří si myslí, že jsem gay, někteří si myslí že jsem pravý, někteří si myslí, že jsem eunuch - to je vše v pořádku. Protože nakonec, na tom nezáleží. (Po chvíli přemýšlení) Zajímalo by mě, zda se tu píše kdo jsou moji partneři."

O tom, že jsou herci z TNG přátelé, svědčí i fakt, že byl Brent kmotrem syna Jacka herečky Gates McFadden - Dr. Crusherová. Dvakrát si také vyzkoušel být družbou a to na svatbě LaVara Burtona a Patricka Stewarta. Na svatbě Mariny Sirtis byl už jen "pouhým" svatebčanem. Navíc se říká, že jeho současnou přítelkyni Loree mu představil sám Patrick Stewart.

Společně s Patrickem Stewartem byl na první hodině potapěčského kursu v jeho bazénu. Stewart získal osvědčení, ale Brent byl příliš zaneprázněn aby kurz dokončil.

Kolují zprávy o tom, že Brent měl krátkou aférku s herečkou Terry Farrell (Jadzia Dax ze seriálu "Star Trek: Deep Space Nine") v roce 1991. Tato zpráva byla potvrzena samotnou Terry v jednom interview na internetu.

Pro ty, kteří chtějí Brentovi poslat dárek, jedno upozornění. Brent upřednostňuje, aby jeho fanoušci raději něco darovali na charitativní účely, než jemu. Jedna z organizací, které Brent podporuje je Pediatric AIDS Foundation.

Brent je jedním z nejvíce nedoceněných hollywoodských herců posledních let a to přestože mu přichází nejvíce pošty od fanoušků, než jiným hercům z TNG a byl dokonce popsán jako "překvapivý sex symbol zábavy" ("Mouth to Mouth", jaro 1994). 
 

 

 

Star Trek

Na roli Data byli dva finalisté Brent Spiner a Eric Menyuk. Zvítězilo Brentovo ztvárnění postavy v duchu nevinného Pinocchia. Menyuk se nakonec v seriálu také objevil; ve třech epizodách ztvárnil postavu "Cestovatele". 

Brentovi poslal scénář na roli Data jeho agent a než roli získal musel projít šesti poslechovými zkouškami. Aby byl pro roli přijat, bylo po něm požadováno, aby si oholil hlavu. I přesto, že odmítl, roli dostal. Nenáviděl kontaktní čočky, protože se mu make-up dostával do očí a tak se stávalo, že pořádně neviděl i půl dne. Důvodem, proč se snažil vydržet, byla jeho domněnka, že tento pořad bude trvat tak jeden rok, což mu zajistí zaplacení účtů.

Nalíčit Brenta na Data trvá 1 hodinu a 15 minut. 

Nalíčení Brenta do podoby Dr. Soonga (stvořitele Data a Lora) v epizodě "Bratři" trvalo pět hodin!!!!

Nalíčení Brenta na Data ve filmu "First Contact", kde část obličeje byla lidská, trvalo 4 hodiny. "Když jsem tuto scénu četl, domníval jsem se, že nalíčí jen půlku mé tváře a druhou líčit nebudou. Je to zvláštní, protože lidská část Datova obličeje je guma. Androidská část obličeje je kůže. Takže pokud se díváte opravdu zblízka, je velmi nerovná, protože lidská část obličeje není kůže, je to velká gumová náplast."

Na otázku, zda je jako Dat odpověděl, že mají podobný nos a vzhled. Tvrdí však, že je spíše jako Lore.

"Lore je smutný charakter, ne špatný, ...., je neklidný, ale ne zlý."

Otázka pro Brenta: "Je život na jiných planetách?" Odpověď: "Samozřejmě, byl jsem tam."

Na otázku: Jste Trekkie? Brent vždy odpoví, že není. "Star Trek je pro mě práce, jako pro většinu herců."

Nejoblíbenější vzpomínka na TNG. Po sedmi letech se to zdá jako jeden velmi dlouhý rok a není to jen jedna vzpomínka, každý den byl památný a zábavný; někdy byli naštvaní nebo frustrovaní ze špatné epizody, ale nikdy nebyli naštvaní na sebe navzájem.

Na otázku, jaké jsou jeho oblíbené epizody z TNG, odpověděl, že má rád především ty s Datem. Jmenovitě pak "Masure of a Man", dvojepizodu "Best of Both Worlds", "First Contact", "Offspring" a "Fistful of Datas" ("Prostě proto, protože jsem se měl skvěle".)

Brentova nejméně oblíbená epizoda z TNG je "Code of Honor". Byla to druhá hodinová epizoda, která se v TNG natáčela a byla napsána samotným Genem Roddenberrym. Podle Brenta to byla vůbec nejhorší epizoda, komplikovaná a neúmyslně rasistická. ".... oproti ostatním epizodám vyzněla spíše jako komediální film. Pokud by se některá z epizod dala zrušit, byla by to tato." Brent ji říkal "Tarzanova epizoda".

Často se stalo, že jsme obdrželi nový scénář noc před začátkem natáčení, často ve 4 hodiny ráno.

O epizodách TNG: "1/3 epizod byla opravdu dobrá, 1/3 byla opravdu špatná a 1/3 byla téměř dobrá.

Jeho nejoblíbenější charakter z TNG je "Q", protože sám je fandou Johna de Lanciho (herec představující Q).

V době studií na univerzitě shlédnul všechny epizody TOS a líbily se mu.

Brent většinou nedává na conech autogramy (con - setkání fanoušků sci-fi, především Star Treku). Nemá totiž rád, když musí tři hodiny sedět a psát své jméno. Fanouškové však o jeho podpis zpravidla nepřijdou, každý z návštěvníků conu, který si včas zakoupí vstupenku, obdrží automaticky fotku Data s Brentovým podpisem. V horším případě si ji musí koupit. Brent k tomuto tématu navíc uvádí, že rád mluví s lidmi (fanoušky) osobně. Podle něho (i podle mě ;-) ), je mnohem příjemnější promluvit si na pár minut na conu (např. při položení otázky), než pár vteřin pozorovat jak podepisuje fotku.

Brent je velmi dobrým imitátorem hlasu Patricka Stewarta (kap. Picard z TNG).

Brent se podílel na příběhu k novému filmu "Star Trek: X".

Na jednom Star Trek conu řekla hostitelka, že Brent má hrozný strach z vystupování na jevišti. Někdo se ho  později zeptal jak s tím bojuje a Brent odpověděl, že se to musí překonat a prostě jít dál.

Na Star Trek conu někdo Brentovi řekl, že je jeho idol. Odpověď Brenta: "Jsem Tvůj idol? Máš opravdu dobrý vkus."

Brent sbírá předměty ze Star Treku - má jich okolo 20.000 kusů.

Kvůli natáčení filmu "Star Trek: Generations" byli herci po 6 dnů na historické lodi na moři. Ti se mezi sebou  vsadili kdo z nich jako první dostane mořskou nemoc. Brent bral prášky proti nevolnosti už týden předem a snad díky tomu se mu neudělalo špatně. Zato Gates McFadden coby Dr. Crusher toto prvenství získala. Brent k tomu řekl, že když přišel v noci domů, tak se i jeho postel houpala jako moře. 

Brent znal Malcoma McDowella, jako zlosyna z filmů, ale do doby natáčení "Star Trek: Generations" se s ním nesetkal. Byl překvapen zjištěním, že není jako charaktery, které hraje.

O filmu "Star Trek: Generations" Brent řekl, že byl "vizuálně oslnivý" a havarování Enterprise "efektní". Zároveň řekl, že postavu Sorana chtěl hrát Marlon Brando, ale Paramount řekl ne, protože by je stál mnoho peněz a nebyl dostatečně populární. Brent k tomu řekl, že to byla "chyba". McDowell byl výborný, ale udělali špatný výběr; Brando je "nejlepší herec, který kdy žil" a film by ozvláštnil.

Tři kapitánská křesla byla ukradena během natáčení a Brent byl z toho obviňován od té doby, kdy časopis People Weekly psal o jeho domě bez vybavení. Brent k tomu řekl, že se na nich v jeho jídelně pěkně otáčí.
 

Brent versus PC a internet

Vlastní počítač od společnosti Macintosh.

Často brouzdá internetem. Když má někam cestovat letadlem, prověřuje si počasí. Navštěvuje stránky s recenzemi restaurací a burzy cenných papírů. Pracuje také na svých vlastních stránkách!!! Nebudou však věnovány ani jemu, ani postavě Data. Mít vlastní webové stránky pro něho znamená prozkoumávat svět kolem a vytvářet věci, které ostatním přinášejí radost. 

Brent také občas navštěvuje stránky věnované jemu!!! Zjišťuje, co si lidé myslí. O stránkách věnovaných Star Treku říká, že je zde mnoho lásky, ale také nenávisti.
 

Cestování

Když Brent cestuje do cizí země, tamější jazyk se neučí. Jednou navštěvoval kurz němčiny, kde ovšem třikrát "propadnul"! Zřejmě umí i "částečně" francouzky, protože na FC8 v Bonnu, hovořil k údivu ostatních, s jedním francouzkým fanouškem vjeho rodné řeči.

Brent se netají svým strachem z cestování letadlem. (Není sám ;-)))) )

Při propagaci filmu "Generations" navštívil Japonsko (velmi na něho zapůsobilo Tokyo a považuje ho za velmi bezpečné město). 

Některá z měst, kde byl hostem conů: Bonn, Blackpool, Toronto, Rio de Janeiro, San Francisco, Pasadena, Boston, New Orleans, Aurora, Memphis, Portland, Indianapolis, ...
 

Ostatní

Nejraději by si zahrál ve filmu s herečkou Emmou Thompson.

Jeho nejoblíbenější televizní pořad je "Candid Camera" ("Skrytá kamera"). 

Brent netají svou "slabost":  neříkat vždy pravdu (především novinářům)

Brent má diplomatické schopnosti a schopnost naslouchat.

Brent byl ve dvou známých amerických talkshows "The Late Night Show" Davida Lettermana (pouze 5 minut) a o něco delší vystoupení u Snydera v "Late Late Show".

 

 

 

Informace, které zde uvádím, pocházejí z různých fandovských stránek umístěných na internetu. Jedná se o odpovědi Brenta na otázky kladené na různých conech.

 

Nahoru
Up