Kalendář / Calendar

London Film and Comic Con 2004

 

  

 

Wembley, Lodnýn

Lucka D. Colton a Lucyla
(Hala1 vpravo byla vstupem na akci)

Konferenční centrum

Tohle sice není z Wembley,
ale jsem tam zase já;-)

Rozcestník

Jedna z méně roztřesených fotek

Moje prezentace stránek, kterou jsem Brentovi předala

"To Alena, Brent Spiner"

Brent začíná s podepisováním

Sen se stal skutečností - osobně jsme se setkaly s Brentem Spinerem!!!!!

Podařilo se to na akci Film and Comic Con, která se konala 6. - 7. března 2004 v Londýně (viz. moje info z 26.1.04). Pokud se nemýlím, byla to první Brentova autogramiáda! Jak možná víte, BS až do této akce odmítal sedět někde u stolu a podepisovat fotky. Naštěstí se rozhodl udělat výjimku a my jsme byly u toho;-)

Do Londýna jsme jely tři: já, Lucyla a Lucka D. Colton. Ale tváří v tvář BS jsme stály jen já a Lucyla, protože LDC jeho fanynkou není (alespoň zatím;-))).

V sobotu jsme na místo dorazily po deváté hodině. Vstupenka stála 10 £ (což je cca 500,- Kč). V době našeho příjezdu Brent ještě přítomen nebyl. Jak zjistila Lucka D. Colton od pořadatele, jeho příjezd byl plánován po desáté hodině. U "Brentova" pořadatele jsme si vzaly lístky s pořadím na autogramy (444 LDC, 445 já a 447 Lucyla). Po "kolečku" mezi stánky s fotkami a různými předměty pro fanoušky Star Treku, Star Wars, Pána Prstenů, Buffy apod. se na informační tabuli u stolu BS objevil slabě nadepsaný čas 10:30. Zanedlouho byl údaj zvýrazněn a byla připsána cena za autogram 20 £ (cca 1000,- Kč - já věděla, že bude nejdražší;-/) a tak nebylo pochyb, že Brent opravdu přijde;-)

  Lístek LDC, který nakonec na autogram nevyužila

Jak se blížilo půl jedenácté, napětí se zvyšovalo a fronty houstly. Nikdo netušil, že naše nervy napnuté jako struny budou muset počkat takřka do jedenácti hodin, protože Brent měl zpoždění;-o Netrpělivě jsme hlídaly dveře,.., když v tom se otevřely a tam byl ON!!!! Brent Spiner osobně! Jako zběsilá jsem se snažila fotit, a přesto, že v té době mé srdce pevně "obýval" Alan Rickman, nejraději bych skákala radostí;-))

Je to neobvyklý zážitek, když se s někým, koho po 10 let platonicky milujete, skutečně setkáte! Ještě teď nemůžu uvěřit, že se to stalo, ale fotka, na které se skví Brentův podpis mě o tom vždy přesvědčí... Ale to jsem odbočila. Když Brent přišel, tak se nejdříve porozhlédl po místě (pohlédl na svůj "poutač" s fotkou Data i vedle na Burtonův), přivítal s pořadateli v modrých tričkách, svlékl si bundu, posadil se a začal s podepisováním. Vzpomínám si, že když se jednou otočil na dav, tak nějak zvedl ruku, že to vypadalo, jako by mával, tak jsem hned automaticky zamávala zpět (i jeden pán stojící přede mnou, který jak se ukázalo Brentův příchod prožíval asi víc než já;-))), ale mám takový dojem, že BS jen něco ukazoval a nemával;-o LDC dokonce říká, že při Brentově příchodu začal někdo vedle ní tleskat, ale jelikož se nikdo nepřidal, tak toho dotyčný nechal. Škoda, že jsem si toho nevšimla, možná bych se přidala;-D Na první pohled Brent působil velice štíhlý a tak nějak "drobný". Jinak byl úplně stejný jako v televizi a hlavně, nepřišel v žádných vousech (jako když měl plnovous kvůli filmu "Pán převleků", což jsem se docela obávala, protože ty mu tedy vůbec nesluší). Měl také zřejmě kontaktní čočky, jelikož běžně nosí brýle. Oblečen byl v černém roláku, modrých džínách a jak si všimla LDC na nohou měl bílé sportovní boty.

Brent začal podepisovat a občas si ho i někdo vyfotil. Zanedlouho se však nad tabulkou s časem objevil lístek, že focení s BS není povoleno (což se dá chápat, protože by se to nedalo stihnout). Ještě chvíli jsme stály a Brenta zkoumaly. Měly jsme štěstí, že herci po pravé straně ještě nedorazili a tak tu nebyly žádné fronty přes které bychom neviděly. Takto jsme také zahlédli, jak BS přebíral od jedné dívčiny červenou květinu ve fólii (zřejmě růži) a jakmile k ní přičichl, tak udělal rychlý pohyb hlavou na druhou stranu předstíraje, že kýchnul;-) Bylo to opravdu komické, jen ta dívčina z toho byla nějak mimo;-)))

Jelikož už na nás začali blízko stojící organizátoři pokukovat, vypravily jsme se na další kolečko mezi stánky. Zoufale jsem se snažila sehnat něco se Snapem z Harryho Pottera, bohužel marně;-/ Byla jsem bláhová, když jsem si myslela, že v zemi HP se dá sehnat něco se Snapem;-( Během našeho chození jsme nějak ztratily LDC a tak jsme s Lucylou střídavě chodili mezi stánky a vždy se na nějakou dobu šly dívat na Brenta;-)

Na řadu jsme přišly přibližně okolo půl druhé odpoledne. Nikde v areálu nebyly žádné židle a tak naše nohy doslova trpěly. Ještě, že jsme s sebou měly něco k jídlu a pití, jinak bychom asi padly i hlady;-o Ale náš cíl nás hnal kupředu a když bylo na tabuli u Brenta číslo 300, tak jsme se pomalu k němu vydaly. V té době už bohužel dorazil i herec po pravé straně (Tony Todd známý z filmu Candymen), takže už přes fronty nebylo vidět takřka nic. Jak se postupně za 3.. připisovaly další číslice, naše myšlenky na útěk byly čím dál intenzivnější. Na poslední chvíli jsme se ještě rozhodly vrátit se mezi stánky a koupit si Brentovu "lidskou" fotku na podpis. Přeci jen máme rády Brenta víc než Data;-) Stánek, ve kterém jsme fotku předtím zahlédly, jsme pochvíli našly a ta byla za 3  £ naše. Ale to už se blížil náš čas a tak jsme se přesunuly k frontě, do které jsme následně vstoupily. Bylo v ní přibližně 20 lidí. Asi v její půlce byl po levé straně stůl na kterém byly fotky, které se zdarma rozdávaly na podpis. Byli mezi nimi samí datové a jeden Dr. Okun (nic proti, ale těžko si ho asi někdo dal podepsat;-)). U stolku se nás také zeptali kolik autogramů budeme chtít. Na papírek napsali číslo a mi jim dali bankovku. Pak nastal zlom, fronta před námi začala postupovat nějak rychle a my byly najednou vedle Brenta;-o

Roztřeseně jsem papírek a fotku podávala organizátorce, která počet zkontrolovala a jakmile odešel přede mnou stojící fanoušek, podala ji Brentovi. Brent si fotku vzal a zarazil se. Zcela nečekaně se mě zeptal, odkud tu fotku mám. Popravdě jsem ukázala dozadu na halu se stánky a sdělila, že odtamtud. Načež BS vstal a natočil se k vedle stojící organizátorce a začal jí sdělovat, že se ta fotka nesmí prodávat, neobsahuje žádné logo Paramountu a že je z jeho osobní série nebo tak nějak. Přitom mě asi dvakrát ujistil, že já za nic nemůžu a ať si z toho nic nedělám. No, docela dlouho řešil, teď už obklopen dalšími organizátory fakt, že si někdo dovolil prodávat jeho osobní fotku bez jeho vědomí. Dokonce prohlásil, že chce ten negativ. A co bylo ještě zajímavější, chtěl abych mu šla ten stánek ukázat;-o K mé smůle, ho asi přemluvili, že se na to podívají a tak se nikam nešlo;-(

Tak si Brent sedl s tím, že se mi už bude věnovat a zdůraznil, že mi tu fotku velice rád podepíše (byla to zřejmě první "lidská" fotka za celý den;-). Jenom ještě poznamenal, že je na fotce "much younger" - "o hodně mladší" Měla jsem tendenci mu říct, že je stále krásný, ale radši jsem to nezkoušela... Nebýt tohoto vyrušení, tak bych mu asi řekla mou krátkou řeč, kterou jsem si nacvičovala celé dopoledne, ale teď vůbec nevím, jestli jsem mu řekla, že jsem hrozně ráda, že ho poznávám. Jenom vím, že jsem blekotala něco ve smyslu, že neumím moc anglicky, protože jsem z České republiky. On mi nerozuměl a tak jsem to zopakovala. "Czech Republic" zopakoval Brent. Nikdy bych nevěřila, jak krásně naše republika zní anglicky;-) Potom jsem mu dala kartičku s prezentací mých webovek jemu věnovaných. Chvíli si první stranu prohlížel a jak mi sdělila Lucyla (já jsem byla poněkud mimo), tak vyhláskoval "aktualne" v adrese. Jelikož jsem si myslela, že hláskuje moje jméno, tak jsem řekla "yes";-) Krátce ještě kartičku otočil na druhou stranu, kde jsem pro něj měla krátký ručně psaný vzkaz s poděkováním za jeho práci pro fanoušky, přání všeho nejlepšího, že se těším na jeho další projekty a poznámku, že by mi udělalo velikou radost, kdyby se na stránky podíval a případně udělal interview. Sám od sebe, aniž by druhou stranu četl, slíbil, že se na stránky podívá;-) Kartičku pak položil vlevo na stůl. Poděkovala jsem mu a on se jal podepisovat fotku. Zeptal se mě, komu to bude, a tak jsem řekla, že pro mě a na kartičce jsem mu ukázala své jméno. Nahlas řekl "Alena" - nejen ČR, ale i moje jméno z jeho úst tak krásně zní;-)) A tak mi napsal věnování.

Poté se začal loučit a tak jsem využila příležitost a požádala ho, jestli bych mu nemohla podat ruku. Mírně se na židli nadzvedl a ruku mi skutečně podal. Jeho stisk byl pevný a vřelý. Jeho dlaň byla velice příjemná a nijak s pouštěním ruky nepospíchal. Něco mi přitom říkal, ale v mojí paměti už je zase to okno. Když mou ruku pustil, tak jsem se ještě zeptala, jestli se s ním mohu vyfotit. Nebyl proti a tak jsem Lucyle vrazila do ruky foťák a mírně se k němu naklonila nad stůl. Právě se bavil s pořadatelkou (asi kvůli té fotce) a tak to bylo v pohodě. Bohužel se foťák rozhodl nespolupracovat a tak jsme to s Lucylou vzdaly.

Po dobu kdy Brent podepisoval fotku Lucyle, jsem zkusila udělat 3 fotky, které se sice udělaly, ale jako naschvál rozmazané;-/ Zkoušela bych to dál, ale Lucyla už fotku měla a na řadě už byly další lidé, kteří by stejně za chvíli šli "přes" nás a tak jsme odešly.

Ale čert vem foťák a fotky, hlavní byl stejně ten zážitek, který nám už nikdo nevezme! Třeba to, že Brent vypadá ve skutečnosti omnoho mladší než na fotkách či v televizi. Je o hodně štíhlejší a velice milý. Nikdy nezapomenu na jeho vřelý stisk ruky a příjemné vystupování.

PS: Brent zřejmě vyřazuje nějakou léčivou auru, protože úporná bolest nohou v jeho blízkosti zcela odezněla a vrátila se až po opuštění haly a to jak u mě, tak i u Lucyly!;-o
 
PS2: Kromě fotek jsme zahlédly, jak si lidé k Brentovi nesou na podpis velkou "stojku" Data z tvrdého papíru, Datovu hlavu!!! či nějaké skleněné akvárium???!!!

 

 

M o j e   f o t k y

 


 

 
Prosím omluvte zhoršenou kvalitu fotek, kterou zavinily moje rozklepané ruce;-o Přeci jen, s Brentem se člověk nesetká každý den a navíc pokud jste do něj zamilovaní tak nervozita udělá své;-o

Sorry for that poor qualitty of the photos below, my hands had shake too much;-o
 

 

              

              

              

© Alis - Nepoužívejte moje fotky na svých stránkách bez mého svolení. Děkuji! / Please, do not use my photos on your website without asking. Thank you!

 

 

 

© R e x f e a t u r e s

 
 
 

           

 

V i d e o

 
 
 

Na http://www.londonfilmandcomiccon.com/video/video.html se nachází Brentova zdravice fanouškům

     

a ve videu nazvaném "Queues!! - Fronty" si povšimněte stojícího Brenta jak mává "nešťastnou" fotkou a před ním dvou stojících teček - mě a Lucyly;-) Pro lepší orientaci jsem nás tři označila na prvním snímku zelenou šipkou;-)

     

 

O d k a z y

 
 
  Oficiální stránky akce: http://www.londonfilmandcomiccon.com

Další fotky

1 fotka na http://makeashorterlink.com/?W22B237A7
(zdroj: LaVette's Tribute to Brent Spiner)
2 fotky na http://www.anzwers.org/free/whiterabbit/lfacc2.html
(zdroj: LaVette's Tribute to Brent Spiner)
1 fotka na http://www.meredith.org.uk/LFCC/People3.jpg
(zdroj: LaVette's Tribute to Brent Spiner)
 

Nahoru
Up